Kamień na ogrodzenie

Ogrodzenia z kamienia charakteryzują się wytrzymałością, naturalnym wyglądem i estetyką. Duża paleta barw oraz rodzajów kamienia pozwala dopasować je do każdego domu oraz koloru elewacji. Najpopularniejszymi kamieniami, wykorzystywanymi do budowy ogrodzenia z kamienia, są piaskowiec, wapień, dolomit, granit i porfir.

Granit, porfir

Granit i porfir to kamienie, które charakteryzują się bardzo niską nasiąkliwością i dlatego też szczególnie dobrze nadają się do ogrodzeń z kamienia zlokalizowanych w miejscach zacienionych oraz terenach o dużej wilgotności.

Piaskowiec, dolomit, wapień

Piaskowiec, dolomit i wapień należą z kolei do tej grupy kamieni, które należy impregnować, jeżeli chcemy cieszyć się ich pięknym wyglądem przez długie lata.

Okładziny, paski

Oczywiście jest też wiele rodzajów kamienia nadającego się na ogrodzenia, który występuje w postaci okładzin i piasków. Chcąc je wykorzystać ogrodzenie wylewamy z betonu lub budujemy z bloczków betonowych, a potem oklejamy.

Pamiętajmy, aby wybór kamienia na ogrodzenie zawsze skonsultować z wykonawcą przed zakupem. Pozwoli to uniknąć różnych problemów przy stawianiu ogrodzenia z kamienia.